Mustafa Demir, Fatih Bel. Başkanı Mustafa DEMİR Kimdir

2010-05-09 00:06:00

Mustafa DEMİR  (Başkan)

 

 

1959 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu Diyarbakır Ergani’de, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1979 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1983 yılında mezun oldu. Daha sonra da yine kendisi gibi diş hekimi olan eşi ile birlikte, Fatih’te açtıkları diş hekimliği muayenehanesinde iş yaşamına devam etti. İstanbul Diş Hekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanlığı’nı yaptı.

 

Siyasi Yaşamı

 

2002 yılında Ak Parti İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003 yılında Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevinde bulundu.

 

Üniversite yıllarından beri yaklaşık 25 yıldır Fatih İlçesinde yaşayan Demir, Fatih’in tarihi ve sosyal yapısını ve problemlerini tanıma fırsatı buldu. Çağdaş yerel yönetim uygulamaları, tarihi değerler ve şehir yaşamıyla ilgili alanlarda kendisini geliştirmeye adayan Mustafa Demir, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Fatih Belediye Başkanı olarak göreve başladı.

 

Eminönü ile Fatih’in birleştirilmesiyle ortaya çıkan Tarihi Yarımada Fatih’ten 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’ne AK Parti adayı olarak giren Mustafa Demir, seçim sonucunda ikinci kez Fatih Belediye Başkanı seçildi.

 

Tarih, sanat ve spor tutkunu olan Demir, özellikle eğitime verdiği destekle gençlerin ve çocukların gönüllerinde taht kurdu.

 

Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Demir, İngilizce bilmektedir.

4894
0
0
Yorum Yaz